Zbliża się XII Międzynarodowa Konferencja z cyklu „Współczesne wyzwania zarządzania projektami i procesami” w której weźmiemy udział

Posted by

Już za kilka dni po raz kolejny weźmiemy udział w konferencji z cyklu „Współczesne wyzwania zarządzania projektami i procesami”, organizowanej co dwa lata przez Katedrę Procesu Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jak co roku konferencja odbędzie się w Zakopanym i potrwa od 19 do 21 września 2024 roku.

W tym roku głównymi celami konferencji jest uczczenie dorobku naukowego Prof. UEK dr hab. Czesława Mesjasza, a także wymiana wiedzy i praktycznych doświadczeń, prezentacja wyników badań naukowych, integracja środowiska naukowego ze środowiskiem biznesu, jak również wsparcie rozwoju doktorantów.

Zakres tematyczny konferencji obejmuje zagadnienia teoretyczne oraz rozwiązania praktyczne ukierunkowane na wzrost efektywności działania systemów organizacyjnych, a także zarządzania projektami i procesami.

W tym roku w konferencji weźmie udział dr hab. inż. Olaf Flak i przedstawi prezentację pt. „Uwarunkowania rozpoznawania wzorców zachowań menedżerów w celu automatyzacji pracy zespołu. Wyniki badań”. Celem wystąpienia jest zaprezentowanie odpowiedzi na dwa pytania badawcze, wynikające z problemu badawczego, jakim jest zagadnienie istnienia zespołu pracowniczego składającego się w części lub całości z podmiotów zbudowanych o sztuczną inteligencję.

Po pierwsze, dr hab. inż. Olaf Flak przedstawi odpowiedź na pytanie, w jaki sposób rejestrować zachowania menedżera człowieka, aby uzyskać dane do aktywowania czynności menedżerskich przez menedżera robota. Odpowiedź ta zawiera opis układu wielkości organizacyjnych oraz wyników badań autora.

Po drugie, sformułuje odpowiedź na pytanie, jakie metody analizy rozpoznawania wzorców zachowań wykorzystać, aby aktywować czynności menedżerskich przez menedżera robota. Odpowiedź dotyczy klasycznych metod rozpoznawania wzorców, które obecnie mogą być rozszerzone o modele językowe GPT.

Inne obszary tematyczne, których można się spodziewać podczas wystąpień prelegentów, to:

  • kreowanie strategii zmian i rozwoju organizacji,
  • implementacja strategii w warunkach globalizacji,
  • doskonalenie struktur organizacyjnych i sieci organizacyjne,
  • projektowanie i wdrażanie elastycznych systemów wytwarzania i logistyki,
  • koncepcje zarządzania innowacjami i kapitałem intelektualnym,
  • rozwój potencjału społecznego i zarządzanie kompetencjami organizacji,
  • zarządzanie informacjami i wdrażanie narzędzi informatycznych.

Na pewno napiszemy, jakie były efekty tych wystąpień w kolejnych wpisach na blogu.