Cykl spotkań warsztatowych w ramach projektu grantowego VT-FLOW

We współpracy w ramach projektu grantowego VT-FLOW przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Uniwersytetu w Lubece wzięli udział w cyklu spotkań warsztatowych, mających na celu wspólne opracowanie planu analiz zmiennych istotnych dla konstruktu komunikacji kolektywnej (collective communication).

Warsztat odbył się na terenie Uniwersytetu Śląskiego w dniach 29.07.2024-31.07.2024. Głównym celem spotkań była wymiana doświadczeń oraz refleksji dotyczących przeprowadzenia analiz z wykorzystaniem specjalistycznych algorytmów, wspólne opracowanie procedur umożliwiających uzyskanie relewantnych danych, a także zestawienie dotychczas wypracowanych rozwiązań z najbardziej aktualnymi praktykami badawczymi w kontekście dynamiki komunikacji w zespołach.

Spotkania odbyły się w interdyscyplinarnym zespole naszego centrum badawczego i zaproszonych gości. Efektem wspólnej pracy jest utworzenie jednolitego obrazu operacjonalizacji zmiennych, a także rozszerzenie i przeformułowanie zestawienia zjawisk istotnych dla komunikacji kolektywnej (takich jak dystrybucja czasu wypowiedzi czy zadawanie pytań). Pozwoli to na dokładniejsze poznanie konstruktu jakim jest komunikacja kolektywna, warunków jej występowania oraz korelatów.