Prof. Barbara Kożusznik uczestnikiem Annual ENOP Symposium “Trust and Morality in a Post-Truth World”

Minął dokładnie rok od momentu, gdy Prof. Barbara Kożusznik była uczestnikiem Annual ENOP 2023 Symposium “Trust and Morality in a Post-Truth World”. Konferencja odbyła się 23-24 marca 2023 roku w Paryżu.

Ponieważ ONZ otwiera się na przyjęcie poparcia i eksperckich spostrzeżeń psychologów na temat dobrostanu obywateli i pracowników po pandemii (IAAP 2023), sympozjum to miało na celu ujawnienie aktualnych dowodów na zaufanie i moralną sprawczość we współczesnych miejscach pracy. Prezentacje miały na celu zapoznanie członków ENOP z pojawiającymi się dowodami i zapewnienie forum do dyskusji na temat zarówno polityki, jak i praktycznych implikacji działań w zakresie zaufania i moralności w miejscu pracy.

Spotkania prowadziła Prof. Rosalind Searle (Adam Smith Business School, University of Glasgow & Finian Buckley, Dublin City University Business School). Główne tematy spotkań to:

• Wpływ zaufania na dynamikę i wyniki w miejscu pracy (Finian Buckley, Dublin City University Business School)
  • Zaufanie, nieufność i podatność na zagrożenia w kontekście cyberbezpieczeństwa (Rosalind Searle, Adam Smith Business School, University of Glasgow)
  • Motywowane zaufanie do sztucznej inteligencji w pracy: Przypadek systemów HRM i interesariuszy HRM (Guido Hertel, Uniwersytet w Muenster)
  • “It’s Business”: Jakościowe badanie dynamiki urazu moralnego i dobrego samopoczucia (Karina Nielsen, Sheffield University Management School)
  • zaufaniu do liderów (Deanne den Hartog, Uniwersytet w Amsterdamie)
  • W jaki sposób organizacje popełniają wykroczenia przez pryzmat agencji moralnej. Konceptualizacja organizacyjnego moralnego niezaangażowania (Roberta Fida, Norwich Business School)