Jakie kompetencje warto doskonalić będąc w roli menedżera projektu badawczego? Wywiad z Prof. Visente Martinez Tur z University of Valencia (Hiszpania)

W kolejnym wywiadzie, który przeprowadziliśmy w ramach cyklu C4RE, pytamy naszego gościa, Prof. Prof. Visente Martinez Tur z University of Valencia, na temat twardych kompetencji związanych z zarządzaniem projektem badawczym. Gdy obejrzysz wywiad, otrzymasz odpowiedzi na następujące pytania:

• Jakie kompetencje musi posiadać badacz, aby otrzymać grant?
  • Jakie czynniki powodują, że badacz wzbudza zaufanie?
  • Kiedy zaczęła się przygoda Profesora ze świadomym budowaniem własnych kompetencji lidera projektu badawczego?
  • Jakie kompetencje Profesor chciałby nabyć w przyszłości?
  • Jakie cechy są potrzebne do kierowania zespołem badawczym?
  • Jakie czynniki wpływają na to, że członkowie zespołu badawczego identyfikują się z jego celem?
  • Kiedy ocena pracy członków zespołu powoduje rozwój zespołu?
  • Jakie kompetencje Profesora pomagają mu w zarządzaniu zespołem badawczym?
  • Jakie czynniki zewnętrzne zwiększają kompetencje waszego zespołu?
  • Jakie kompetencje są cenione na Pana uczelni przez kierownictwo uczelni?
  • Które z kompetencji pracowników Pana uczelni są regularnie badane przez kierownictwo uczelni?

Zobacz cały wywiad:

O naszym rozmówcy:

Prof. Visente Martinez Tur jest profesorem na Uniwersytecie w Walencji w Hiszpanii i koordynatorem programu Erasmus Mundus Joint Master Degree in Work, Organizational and Personnel Psychology (WOP-P). Ma znaczący wkład w psychologię stosowaną i spełnia wszystkie wymagania stawiane członkom IAAP. Przez wiele lat jego główne projekty badawcze dotyczyły organizacji dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, psychologii usług, jakości usług i satysfakcji klienta. Zebrał również wyniki badań dotyczące organizacji trzeciego sektora (non-profit) i zaufania oraz klimatu usług i miał znaczący wpływ na ten ważny obszar i praktykę.

Wywiad z Prof. Visente Martinez Tur prowadzą:

• prof. dr hab. Barbara Kożusznik, Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • dr hab. inż. Olaf Flak, Niezależny trener i doradca biznesowy

Pobierz też e-book na ten temat „Competence of managing a research team”