Jaki jest wpływ zarządzania kompetenjcami na sukcesy uniwersytetu? Wywiad z Prof. Martin Euwema z Katolickiego Uniwersytetu Lowańskiego (Belgia)

Posted by

Poniżej obejrzyj film, który nagraliśmy w Interdyscyplinarnym Centrum Rozwoju Kadr z Prof. Martin Euwema, który opowiedział nam o tym, jak wykorzystać potencjał uniwersytetu, aby budować konkurencyjność tej instytucji na rynku naukowym i edukacyjnym. W rozmowie uczestniczą eksperci i naukowcy związani z Interdyscyplinarnym Centrum Rozwoju Kadr: dyrektor centrum Prof. Barbara Kożusznik, Katarzyna Więcek-Jakubek oraz dr Grzegorz Filipowicz.

Prof. Martin Euwema to światowej sławy naukowiec, który poprzez swój udział w wykładach, seminariach, spotkaniach oraz szeroko rozumianej działalności naukowej i dydaktycznej zachęca studentów, doktorantów do poszerzania wiedzy naukowej, kontynuowania nauki na lokalnej uczelni i związania swojej przyszłości z regionem.

Martin Euwema pracuje w Katholieke Universiteit Leuven, należącym w rankingach do 50 najlepszych uniwersytetów na świecie. Uczelnia zajęła 1 miejsce na liście Thomson Reuters najbardziej innowacyjnych uniwersytetów w Europie cztery razy z rzędu od momentu jej rozpoczęcia w 2016 roku.

Prof. dr. Martin Claes Euwema jest jednym z najbardziej znaczących w Europie specjalistów zajmujących się tematem budowania kompetencji, zwłaszcza w kontekście intraprzedsiębiorczości i dialogu społecznego. Posiada tytuł profesora zwyczajnego  Psychologii Organizacji, jest przewodniczącym grupy badawczej O2L (Psychologia pracy i organizacji oraz profesjonalne uczenie się) oraz współdyrektorem Leuven Center for Collaborative Management. Jest byłym prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Zarządzania Konfliktami (IACM). Jego zainteresowania badawcze to przywództwo, zmiana, ZZL i stosunki pracy, zarządzanie konfliktami i mediacja.

Wykładał na różnych uniwersytetach i szkołach biznesu na całym świecie. Był też profesorem Wei Lunga na Uniwersytecie Tsinghua w Pekinie. Obecnie jest profesorem wizytującym na uniwersytetach w Kopenhadze, Beijing Institute of Technology (Pekin) i University of Sevilla. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie jako konsultant i mediator. Jest współautorem ponad 130 artykułów i książek. Jego obszarem badawczym jest przede wszystkim tematyka: radzenia sobie ze stresem i konfliktem interpersonalnym w miejscu pracy, łączenie pracy, nauki i życia prywatnego w środowisku fizycznym, cyfrowym i wirtualnym, współpracy w różnych zespołach, promocja intraprzedsiębiorczości, radzenie sobie z trudnymi menedżerami, rozwijajanie osobistych kompetencji w budowaniu bezpiecznego i przyjemnego klimatu pracy, umiejętności miękkie, kobiety na stanowiskach menedżerskich.

Zobacz cały wywiad: