W poprzednim wpisie opisaliśmy, jak zbadań swoje kompetencje za pomocą opisów zachowań. Jeśli jesteś naukowcem, pracujesz w projekcie naukowych lub jesteś zatrudniony jako pracownik badawczo-dydaktyczny lub badawczy na uczelni, możesz to zrobić bardzo szybko i zajmie ci to tylko 20 minut.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, kliknij SPRAWDŹ SWOJE KOMPETENCJE na ekranie u góry po prawej stronie.
Jeśli już wypełniłeś nasze testy behawioralne i masz swoją diagnozę, otrzymałeś dwa kody. Pierwszy umożliwia zajrzenie ponownie do swojej diagnozy w oparciu o wzorzec kompetencji, który stworzyliśmy w gronie ekspertów pracowników Interdyscyplinarnego Centrum Rozwoju Kadr oraz ekspertów zewnętrznych. Przetestowaliśmy je na wybranej grupie pracowników i zweryfikowaliśmy pod kątem merytorycznym. W sumie w tego typy testach brało udział prawie 300 pracowników nauki z 10 uczelni badawczych w Polsce.
Drugi kod możesz udostępnić swojemu współpracownikowi – koledze, koleżance, szefowi, partnerowi w projekcie. Podaj mu kod i następujący link:
https://researchcompetences.us.edu.pl/forms/public/test-by-descriptions
W polu „Wpisz kod, który otrzymałeś od swojego współpracownika” niech ta osoba wpisze ten drugi kod i naciśnie OCEŃ SWOJEGO WSPÓŁPRACOWNIKA. Wówczas będzie mogła ocenić twoje kompetencje i gdy zakończy ocenę, znów będzie mógł użyć pierwszego kodu, aby zobaczyć swoją diagnozę. Jednak tym razem będzie to diagnoza uzupełniona o to, jak postrzega cię twój współpracownik.
W zarządzaniu zasobami ludzkimi ten typ oceny kompetencji nazywa się oceną 180 stopni i jest bardzo popularny w ocenie pracownika przez przełożonego.
Na koniec zobaczysz swoje wyniki razem z wynikami oceny przez współpracownika na tle wzorcowych parametrów, które opracowaliśmy w projekcie DIALOG, o którym możesz przeczytać tutaj:
W razie pytań, pisz do nas na adres: icrk@us.edu.pl